TEAM ONTWIKKELING: FLOREREN MET JE TEAM
6 maanden programma
Herken jij je in de volgende teamsituaties?

Je team is nieuw in samenstelling en zeer divers. Je vraagt je af hoe je ze op één lijn krijgt.

Verbinding ontbreekt. Met elkaar, met andere afdelingen of met toekomstambities.

Sociale veiligheid is niet optimaal waardoor je team zich tijdens overleggen niet echt uitspreekt, bezwaren hoor je pas achteraf.

Meetings kosten jou veel energie. Je vermoed dat ook voor andere teamleden geldt.

Het wordt hoog tijd dat je mensen meer verantwoordelijkheid nemen.

Hulp vragen, meningsverschillen oplossen of elkaar aanspreken, het gebeurt te weinig.

Vertrouwen heeft een deuk opgelopen of de vlam slaat snel in de pan. Je loopt vaak op spitsroeden.

Werkdruk en stress lopen hoog. Verzuim neemt toe.

Als leidinggevende ervaar je regelmatig hakken-in-het-zand of wegduik-gedrag.

Je staat voor een grote verandering of uitdagend target. Je vraagt je oprecht af hoe je dit met je team gaat realiseren.
Voor wie?
Het programma FLOREREN MET JE TEAM is speciaal ontworpen voor leidinggevenden of managers die met hun team een verbeterslag willen realiseren in de sociale veiligheid en onderlinge interactie binnen het team, de teamspirit en het gezamenlijk resultaat.
Teams die hun teampotentieel echt willen realiseren. Die met plezier willen samenwerken waarbij elk teamlid floreert. Teams die het belangrijk vinden goed voorbereid en vol vertrouwen de toekomst in te gaan.
Dit maatwerk programma is geschikt voor managementteams, functionele of multidisciplinaire teams of afdelingen, tussen 5 en 10 personen. Het programma is praktisch en heeft een doorlooptijd van 6 maanden.
Kiezen voor FLOREREN MET JE TEAM betekent kiezen voor de volgende resultaten:

Je team heeft een duidelijke focus en ambitie.

Talenten komen meer uit de verf, gezamenlijke prestaties groeien.

Ruis neemt af. De kwaliteit en effectiviteit van communicatie en interactie stijgt.

Teamspirit is aangewakkerd.

Teamvaardigheden als luisteren, aanspreken, feedback geven en ontvangen, omgaan met meningsverschillen, conflicten oplossen zijn versterkt (selectie toegespitst op jullie teamvraag).

De lucht klaart op, sfeer en onderling vertrouwen verbeteren.

Teamleden nemen meer verantwoordelijkheid, zijn meer betrokken en gemotiveerd.

Team leert te reflecteren en evalueren waardoor het lerend vermogen toeneemt.

Als leidinggevende begrijp je nog beter hoe groepsdynamiek werkt, wanneer jouw interventies nodig zijn en welke acties wel en niet effectief zijn.

Ook bij ons is teamsamenwerking cruciaal, maar niet altijd optimaal. Onderlinge meningsverschillen werden bijvoorbeeld onvoldoende of niet uitgesproken met op den duur irritatie en spanning tot gevolg. We wilden meer openheid in de communicatie, maar het kwam moeilijk van de grond. Door het teamontwikkeltraject met Susan werken we nu niet alleen beter maar ook intensiever samen. Onderlinge waardering en het vertrouwen zijn versterkt waardoor zaken eerder bespreekbaar zijn. Dat willen we graag vasthouden. Susan heeft daar met haar focus op verbindende kracht, en het inzichtelijk maken van onderliggende verschillen in mensen, kwaliteiten en rollen in een organisatie een goede basis voor gelegd
George Ubachs, Managing Director EADTU.
Wil je meer info of overleggen of dit programma aansluit bij jouw team?
VEEL GESTELDE VRAGEN
Het programma bestaat uit de volgende onderdelen:
- Individuele startgesprekken met ieder teamlid.
- Kick-off sessie (dagdeel) met als resultaat een goede basis voor het traject (heldere doelen, draagvlak, go/no-go voor het vervolg).
- 4 maatwerk follow-up sessies (dagdeel), toegespitst op jullie specifieke teamdoelen.
- Een tussenevaluatie waarin we voortgang monitoren en toetsen of aanpak bijstelling vraagt.
- Een afsluitende evaluatie sessie.
- Praktische tools, tips en checklists.
- 24/7 telefonische coaching voor leidinggevende: sparren over tussentijdse praktische samenwerkingsvraagstukken en teamdilemma’s.
- Tussentijdse voorbereiding en afstemming met de leidinggevende gedurende het hele traject.
Samen doelen stellen, bijleren en nieuw gedrag inslijten is niet haalbaar in 1 of 2 sessies. Collectieve gedragsverandering in gang zetten en laten beklijven vraagt een minimale doorlooptijd van 4 tot 6 maanden. Aangezien TEAMS MET TOEKOMST voor duurzame resultaten gaat, nemen we 6 maanden. De sessies zijn met een tussenpose van ongeveer 4 weken.
Het maatwerk zit in de gewenste samenwerkingsdoelen en specifieke resultaten waarop we focussen. Dit bepalen jullie samen als team. De inhoud van de sessies, de vaardigheden waaraan we werken en het ondersteunend leermateriaal sluit hierbij aan. In de keuze van de werkvormen houden we rekening met jullie voorkeuren.
Ieder teamlid heeft een rol en verantwoordelijkheid in het reilen en zeilen van het team of de afdeling. Door het hele team te betrekken bij de team- en samenwerkingsdoelen, ontstaat meer eigenaarschap. Daarnaast krijgt iedereen inzicht in hoe je elkaar beïnvloed en hoe dat effectiever kan. Door in teamverband te werken aan gewenste vaardigheden en gedrag, gebruik je de kracht van de groep. Je gaat samen door een ervaring, werkt collectief aan mindset, experimenteert en leert als groep. Geen enkel teamlid uitgezonderd. Zo versnel je de ontwikkeling van je team enorm. En het rendement van je investering is vele malen groter dan wanneer jij een leiderschapsopleiding volgt en je je nieuwe kennis en vaardigheden alleen implementeert.
De ideale teamgrootte is 5-10 personen. Het programma is ook geschikt voor grotere teams en afdelingen. De begeleiding vindt dan plaats door meerdere teamcoaches, afwisselend in gezamenlijke bijeenkomsten en sessies in subgroepen.
Zeker. In goed overleg en in lijn met jullie voorkeur vinden de sessies bij jullie in de organisatie plaats of op een geschikte externe locatie.
Als leidinggevende speel je een sleutelrol in het functioneren van je team, dat besef je je. Je houdt van quick-wins, maar vindt de solide basis die nodig is om een toekomstproof team te creëren ook belangrijk. Je geeft jouw volledige commitment aan de ontwikkeling van je team en bent zelf ook bereid om te leren.